SIKÇA SORULAN SORULAR

Kitabı neden ücretsiz gönderiyorsunuz?

Mary-Efes’e Yolculuk romanı, Anadolu topraklarının dünya tarihi ve dinler açısından önemini anlatan epik bir yolculuk hikayesidir. Kitapta anlatılanların büyük kısmı tarihsel verilere ve kutsal kitaplardaki metinlere dayandırılmaktadır. Her Türk vatandaşının ülkemiz hakkındaki bilinirliğinin artmasına katkı sağlamak için kitaba ücretsiz ulaşılabilmektedir. Bu nedenle kitap, ticari kaygı taşıyan yayınevleri yerine Merkezefendi Belediyesi Kültür Yayınları tarafından yayınlanmıştır ve satışı yasaktır.

Kitap aracılığıyla misyoner faaliyet mi yürütüyorsunuz?

Anadolu, Hristiyanlık tarihi açısından son derece önemlidir. Meryem Ana Evi’nin Selçuk’ta olduğu Vatikan tarafından kabul edilmiş hatta 3 defa Papa tarafından ziyaret edilmiştir. 4 kanonik İncil’den birisi olan Yuhanna İncil’i Efes’te yazılmıştır. Hristiyan kilisesinin kurucuları olarak kabul edilen iki isimden birisi olan Aziz Pavlus, Tarsus’ta yaşamıştır, hatta Tarsuslu Pavlus olarak bilinmektedir. Ayrıca İncil’de adı geçen 7 kilise Ege Bölgesi’nde bulunmaktadır. Romanda temel olarak, Hz. İsa’nın annesi Meryem Ana’nın Aziz Yuhanna ile birlikte ve Aziz Pavlus’un da yardımıyla, 2 bin yıl önce Kudüs’ten Efes’e yaptığı yolculuk anlatılmaktadır.
Bu kitap, misyoner bir faaliyetin değil, Türkiye’nin inanç turizmi gelirlerini artırmak için yürütülen bir projenin ilk adımıdır. Sonraki adımlar ise, kitabın yurt dışında yayınlanması ve ardından da büyük yayın platformları tarafından beyaz perdeye aktarılmasını sağlamaktır.