OKUR YORUMLARI

1kitap.1kahveee

Herkese merhaba,

Bugün sizlere tarihi roman türünde muazzam bir kitaptan bahsedeceğim. Abartmıyorum gerçekten okuduğunuzda anlayacaksınız.

🏛Sevgili gazeteci-yazar @serkan.urganci nın derin araştırmaları ve büyük bir ekibin desteğiyle kaleme aldığı @maryefeseyolculuk kitabının asıl yazılma amacı “Anadolu topraklarının tarihi ve dini açıdan ne kadar önemli olduğunu ortaya koymaktır.” diye açıklıyor. Evet bunu herkes dile getiriyor, bizlerde farkındayız nasıl kadim bir geçmişe sahip olduğumuzu. Ancak bunun için ne ya da neler yapılıyor? Efes UNESCO tarafından 2015 (ANCA !) yılında “Dünya Mirası” olarak tescil edildi. Bilinirliğin artması için kültürel mirasa sahip çıkılabilmesi, kültür turizminin yaşadığımız topraklarda sürdürülebilmesi adına, farkındalık yaratmak için eşsiz bir çalışma olmuş.
Kitapta konu edilen mekan-karakterler hakkında bilgi verilmesi, harita ve görsellerle desteklenmesi okuyucuyu esere bağlamakla birlikte, anlaşılabilirliğini de sağlıyor. Belki de ilk kez tarihi bir roman okuyacaksınız, emin olun ki okurken asla sıkılmadan ya da zorlanmadan okumanız için her türlü detaylandırılmış.
Tam kitap bitti diye üzülürken, son söz kısmında yazar müjdeliyor “kısa bir süre içerisinde ikinci kitabı yayınlayacağız.” diye ekliyor. Hatta üçüncü kitabın konusu (bahsetmemeyim, okumayanlara-okuyacaklara süpriz olsun🙃) bile hazır.
🏛Kitapla ilgili birkaç bilgiden sonra konusuna gelecek olursak;
Jane’in minik oğluna illet bir hastalık musallat olmuş, o andan itibaren ikisinin de hayatları kolay olmamış. Umudunu yitirmeden minik David’e şifa arayan Jane hastaneyle evi arasında mekik dokuyor. Yorgunluğa yenik düşüp, rüya alemine dalıyor. Bu rüya sıradan bir rüya değildir. Günümüzden tam iki bin yıl önce yaşanan tarihi bir olaya tanıklık edecektir.

Jane, çocukluğundan beri gördüğü bölük pörçük rüyaların sırrını merak ediyordur.
Onu büyüten Rahip Andrew Bradley, hayattayken Jane’in hayatıyla ilgili sırrı ona anlatamamış, ardında bir mektup bırakmıştır. Bu mektubu okuyan ve ona sonsuz bir sevgiyle bağlanan Jane, yollara düşecektir. Çünkü oğlunun şifâya ihtiyacı vardır ve zaman kısıtlıdır.
Hayatındaki parçaları puzzle gibi birleştirip sonuca ulaşabilmek için Meryem Ana gibi zorlu bir yolculuğa çıkacaktır.
Bu yolculukta tarihi kahramanlar, tarihi mekanlar ve olaylarda eşlik edecektir.
İblis’in Meryem Ana’ya yansıttığı görseller ise “Şeytan herkesin içinde” dedirtiyor.
İncil’de yer alan Leonardo da Vinci’nın “Son Akşam Yemeği” tablosu üzerinden Mesih İsa’nın son anlarının aktarımı muazzam.
İslamiyete göre c.c Allah’ın yeryüzüne indirdiği her kutsal kitap ve her peygambere saygı emrediliyor. Neye inanıyor ya da inanmıyorsanız bile şu satırları okurken hiç kimsenin hayatının gül bahçesi olmadığını anlıyorsunuz. Peygamberlerin bile..

Orjinal bağlantı: https://www.instagram.com/p/CnZFKnCNuXZ/biraskkitap

#maryefeseyolculuk  #serkanurgancı

Bir hastane odasında, bitkin, yorgun, umutsuz bir haldeyken tanışıyoruz Jane ile. Hayat hiçbir zaman kolay olmamıştı genç kadın için. Jane’in hayattan beklentileri hep zor olanı seçmeye itmişti ve en büyük şansı babasıydı. Güçlü, mücadeleci, azimli bir insandı hep. Oğlu David’in hastalığı, tedavi süreci onun hayatını tamamen değiştirmişti. David minik bedeni ile lösemiye karşı amansız bir direniş gösterse de son durum hiç de iç açıcı değildi. Hastane odasında oğlunun başucunda yorgunluğa yenilen Jane uykuya dalar ve rüyasında tarihi bir yolculuk yapar.
Bundan sonrasında hem gerçek hayatında yaşadıkları hem de rüyaları aracılığı ike gördüğü vizyonlar hayatını yönlendirecekti.
Babasının ölüm haberi ile doğduğu kasabaya giden genç kadın bunca yıl kendinden saklanan sırları öğrenecek ve büyük bir mücadele ile birlikte bir kaçma kovalamacanın içinde bulacak kendini.

İki bin yıl ara ile yaşayan iki kadının nefes kesici yolculuğuna tanık olacaksınız sevgili kitap dostlarım.

Hz. İsa’nın çarmıha gerilmesi ile başlayan Meryem Ana’nın meşakkatli, çile dolu yolculuğu…
Mary yani Jane’nin oğlu David için yaptığı tehlikelerle dolu yolculuğu…
Muhteşem bir konuyu, şahane bir kurgu ile kaleme alan Serkan Urgancı, sonsöz de şöyle diyor ; okuduğunuz bu hikâyenin en önemli özelliği, büyük kısmının tarihi gerçeklere ve dini kitaplarda yazılanlara dayanmasıdır.
Büyük bir ekibin desteği, binlerce sayfalık araştırmalar sonucunda kaleme alınan bu hikâyenin asıl amacı, Anadolu topraklarının tarihi ve dini açıdan ne kadar önemli olduğudur.
Anadolu toprakları, pek çok medeniyete ev sahipliği yapmış. Hititler, Frigler, Lidyalılar, Persler, Makedonlar…
Anadolu sadece medeniyetler açıcından değil, 2,2 milyar Hristiyan için de çokça önemli zira Meryem Ana’nın evinin Selçuk’ta olduğunu Vatikan bile kabul etmiş. Hatta Papa iki defa ziyarete gelmiş. Üzerinde yaşadığımız toprakların değerini biliyor muyuz acaba diye düşünmeden edemiyor insan. Peki bu değerli ve gerçek hikâyeleri dünyaya ne kadar tanıtabildik?
Kitabın yazarı Serkan Urgancı da bu sebeple kaleme aldığı bu kitap ile bu değeri ve gerçekleri gözler önüne sermiş.

Orjinal Bağlantı: https://www.instagram.com/p/CnOf3yQNcCy/


busseogretmeninkitapligi

Kitap İncelemesi 📚🖤
herkese merhaba! bugün sizlere Serkan Urgancı – Mary Efes’e Yolculuk kitabından bahsedeceğim. yazarın kalemiyle ilk defa tanışıyorum, bildiğim kadarıyla da ilk kitabı bu eser. şunu söylemeden edemeyeceğim, ilk kitaba göre çok başarılı bir eser. beni biliyorsunuz yersiz övgü yapanlardan değilim, kitap bana ne hissettirdiyse onu aktarıyorum yorumumda. bu eserde de Meryem Ana’nın Kudüs’ten Efes’e olan uzun ve çileli yolculuğunda neler hissettiğimi sizlere kelimelerle ifade edemeyeceğimi biliyorum.

…ama şunu söyleyeyim ki o yollarda ben de vardım, ne yaşadılarsa onlarla birlikte ben de yaşadım. her şeyi gördüm, işittim. o kadar içine çeken bir kitaptı.

bunda da yazarımızın etkisi çok büyük, anlatım üslubu çok güzeldi. kendisini tebrik ediyorum. 👏🏾

kitabın konusundan kısaca bahsedeyim,
ilk rüyayla başlıyor her şey Jane için aslında, bir mağaranın içinde küçük kaynak suyun başında bir kadın görerek. İsa’nın çarmıha gerilmesinden sonrasını görüyoruz eserde. Meryem Ana ve Aziz Yuhanna’nın Roma imparatoru tarafından ölüm infazlarının verilmesi ve sonrasında kaçarak Efes’e uzanan uzun yolculuklarına eşlik ediyoruz. bir yandan da 2000 yıl sonrasında lösemi hastası oğlunun iyileşmesi için bir mucize arayan Jane var.. Efesteki kutsal suyu bulup, oğlunu iyileştirmek için Amerika’dan Türkiye’ye gelen bir uzun yol yolcusu kadın daha. iki kadında evlatlarının yaşaması için bir mücadelede. bakalım Efes’te kutsal suyu bulup mucizelerini gerçekleştirecekler mi? 🫣

Meryem Ana ve Jane birbirlerinin hayatına karışmış bu iki azizeyi asla unutmayacağım. Mengü kadın ve Mustafa’yı da. Mengü kadının bir kam olmasını çok sevdim. 🥰 özellikle kitabın sonunda verilen tarihi bilgiler, Meryem Ana evi – Efes- Tarsus- Homonadlar- İsauralılar- Hierapolis, okuduklarımla birleşince daha bir anlamlı oldu yolculuğumuz. bu iki kadının ve annenin yolculuğuna herkesi davet ediyorum, tavsiyemdir. 🌟
sevgiler, buse. 💜 #okudumbitti

Orjinal Bağlantı: https://www.instagram.com/p/CnUqAVjNXNp/


vuslatin_kitap_aski

💃🏻💃🏻Şu an çok mutluyum Şuanki postum sayfamın 1000. Postu bunu severek okuduğum kitapla kutlamak istiyorum.💃🏻
İyi akşamlar bu sizlere yazar @serkan.urganci beyin #maryefeseyolculuk kitabıyla geldim.
✔️Yorumuma geçmeden önce bu güzel kitaptan bahsetmeden edemeyeceğim.😊

Kitap fantastik, din, tarih, gerçek bilgiler içeren Harika bir kitap, her sayfasını büyük bir merak ve heyecanla okudum.

✔️Bu konuları resim ve kaynaklarla da desteklemiş ve benim eksik yada yanlış bildiğim bir çok şeyin doğrusunu görmemi sağladı diyebilirim.😊 Artık yorumuma geçeyim.😊
✔️Jane kendi başına çocuk sahibi olan bir annedir, oğlu David amansız bir hastalığa yakalanır ve acı dolu hastane günleri başlar ama oğlu için asla umudunu kaybetmez ki doktorlar umutlu değildir.
✔️Hastane odasında Jane rüyalar görmeye başlar rüyasında Meryem Ana’yı görmektedir, ama buna başlar da anlam veremez. Aradan geçen zaman içinde rüyalar devam edince bunun bir işaret olduğunu düşünmeye başlar.
✔️Jane hastanede iken babasının ölüm haberini alır ve hemen gider ve babasının sandığını bulur içinde bulduğu şey onu çok üzer ama bilmediği bir sırrı da ortaya çıkarır.
✔️Artık Jane hem oğlu hem kendisi için uğraşacaktır.
✔️Jane rüyasında gördüğü Meryem Ana’nın dediği şifalı suyu bulmak ve oğlunu yaşatmak için uğraşmak zorundadır.
✔️Meryem Ana ve Jane arasındaki ortak nokta evlatlarıdır. Meryem Ana da evladı için Efes’e yolculuk yapmıştır.
✔️İki anne evlatları için çıktıkları yolda sonuca ulaşacaklar mı?
✔️Şifalı suyu bulup oğlunu kurtarabilecek mi?
✔️Jane kendisi hakkında ne öğrendi ?
✔️Öğrendiği sır Jane’nin hayatını nasıl etkileyecek?
✔️ Bu soruların cevaplarını ve Meryem Ana ve Efes hakkında bilmek istediğiniz şeyleri bu harika kitapta bulabilirsiniz ,kesinlikle ve kesinlikle tavsiye ediyorum.😊
✔️Bana bu güzel kitabı tavsiye eden @sayfa_yetmezligi kuzuma çok teşekkür ederim.😘
Yazar @serkan.urganci beyin bu kitabının hak ettiği yerler de olmasını diliyorum.
✔️ @herayokuyanlarkulubu @serkan.urganci @sayfa_yetmezligi
#neokudum #kitap #benokudumsendeoku #tavsiyekitap #herayokuyanlarkulübü #kesfet #vuslatinkitapkurtları

Orjinal Bağlantı: https://www.instagram.com/p/CnR5ZrhNk_z/


svdsmyhkn

Kitabımız #maryefeseyolculuk un büyük bir kısmı tarihi gerçeklere ve dini kitaplarda yazılanlara dayanmaktadır. Hatta kitabımızın sonunda hazırlanan gerçekler bölümünde yeterli derecede açıklamalar yapılmıştır. Serkan Bey’in büyük bir ekibin desteğiyle ve binlerce sayfalık araştırmaların ışığında kaleme aldığı #maryefeseyolculuk eserimizin asıl amacı Anadolu topraklarının tarihi ve dini açıdan ne kadar önemli olduğunu ortaya koyabilmektir. Ülkemizin topraklarında bizlerden önce Doğu Roma İmp. hüküm sürüyordu ve sadece Romalılar değil; Hititler, Frigler, Lidyalılar, Persler, Makedonlar…gibi bir çok medeniyete de kucak açmıştı. Selçuk’ta Meryem Ana’nın evinin bulunması, Hristiyanların kabul ettiği dört kanonik İncil’den birinin Aziz Yuhanna tarafından Efes’te yazılması, Aziz Pavlus’un Tarsus’ta yaşamış olması gibi çok fazla gerçek hikayelere tanıklık etmiş topraklarımızı düşünürsek ülkemizin inanç turizmi konusunda dünyanın bir numarası olması gerektiğini belirtiyor yazarımız ve bende Türkiye vatandaşı olarak kesinlikle katılıyorum Serkan Bey’in düşüncelerine.
Kitabımız #maryefeseyolculuk özellikle yurtdışında ne kadar büyük bir kitleye ulaşırsa o kadar çok ülkemiz için getirisi olur ve umarım hikayemizi beyaz perdede de izleyebiliriz.
Kısaca konusuna gelirsek eserimizin;
Löseminin son evrelerine gelmiş olan oğluyla yaşayan Jane, rahip olan babasının ölüm haberiyle apar topar cenaze için New York’tan Helena’ya yola çıkar. Babasının kilitli sandığında bulduğu evraklarla asıl ailesinin yangında öldüğünü ve Rahip Andrew Bradley’in onu evlat edindiğini öğrenir. Ama asıl gerçek sadece adının Mary olması değil küçük yaşlardayken bedeninde stigmata yaralarının olmasıdır. Mary bir azize, bir mucizedir. Rüyalarında iki bin yıl öncesinde Meryem Ana’nın, Yuhanna ve Hristiyan topluluğu ile Efes’e mucizevi yolculuğuna şahitlik eder ve bu rüyalar oğlunun da Efes’te bulunan şifalı suyla iyileşebileceğine işarettir Jane için.

Biri iki milyar Hristiyan’ın, diğeri altı yaşındaki bir çocuğun annesi iki kadının, iki bin yıl arayla yaşadığı mucizevi yolculuğa sizlerde tanıklık etmek isterseniz, muhteşem eserimiz sizlere kesinlikle TAVSİYEMdir.

Syf: 208
#zksicz🍒115

Orjinal Bağlantı: https://www.instagram.com/p/CnHblYbqZ82/


kahvekokulukitaplarim

İki kadın..
Jane ve Hz. Meryem..

Jane..
Jane, hastane odasında altı yaşındaki oğlu David’in amansız hastalığı lösemi ile mücadele ederken telefonda bir haber alır ve
rahip olan babasının öldüğünü öğrenir. Bunun üzerine oğlunu hastanede bırakıp babasının cenazesi için yola çıkar.
◾️
Babasının çiftlik evine gelen Jane, babasından kalan kutunun anahtarını bulup açtığında üzerinde “Mary” yazan bir dosya bulur.
Asıl adının Mary olduğunu ve
evlatlık olduğunu öğrenir.
Dahası gerçek anne ve babasını evleri kundaklandığından yangında kaybeden Mary(Jane) mucize bebek olduğunu öğrenir.
Seçilmiş kişidir..
◾️
Hz. Meryem..
Hz. İsa’nın çarmıhta öldürülmesinin ardından ailesi, Roma idaresinin ve Yahudilerin büyük kısmının baskısına maruz kalır.
Meryem Ana da tutuklanıp vatan hainliğinden yargılanacağını ve idam edileceğini öğrenince
Efes’e kaçar.
Uzun ve zorlu bir yolculuk..

📌Yüzyıllar sonra Hz. Meryem ile aynı kaderi yaşayan Jane,
hasta oğlunu yanına alarak kimlerden kaçar.. ve neden Selçuk’a kaçar?

📌Jane, oğluna bir şifa bulabilecek mi..

📌Başpiskopos’un onunla hesabı nedir..

📌Jane’in sürekli rüyasında gördüğü mağaranın sırrı nedir..

📌Kutsal su efsanesi nedir..

Tarih ve din ancak bu kadar güzel harmanlanıp anlatılabilir.

Kitabın devamını merakla bekliyorum.
Elimden bırakamadan okuduğum,
Onlarca kaynakçadan faydalanılarak
En yalın haliyle okuyucuya arz edilen bu kitabı mutlaka okumanızı tavsiye ediyorum🤍

@serkan.urganci
@herayokuyanlarkulubu
@sayfa_yetmezligi

#mary #efeseyolculuk
#fyp #roman #okudumbitti #keşfet #bestseller #kitaptavsiyesi #reading #kimneokudu #kitapönerisi #kitap #kitapaşkı #oku #igbooks #instakitap #okuyorum #edebiyat #coffee #pink #okumavakti #kitapkokusu #okumakçaredir #bookblogger #bookstagram #bookgram #catlovers #cats


dilekcekitaplar

Mary Efes’e Yolculuk / Serkan Urgancı

🌟”Yehoiakim’in kızı bakire Meryem. Benden korkmuyorsun. Zaten hiçbir Ademoğlu’nun benden korkmasını istemem. Avcı avının zamansız korkup kaçmasını ister mi? Elbette ki ateşten yaratılan avcı, topraktan yaratılan av olacaktır. Senin fani bedenin kısa süre içinde toprak olacak. Ve hiç şüphen olmasın ki Ademoğlu bir gün oğlunu ve babasını unutacak. Ademoğlu iyilik yapmak için ebedi cezalandırılmadan korktuğu sürece, benim krallığım hüküm sürecek! İkna olmadın mı?”

▫️Bu seneye şanslı başladım. Bu senenin okuduğum üçüncü kitabı ve yine harika bir yolculuk karşıladı beni.
Jane bir hastane odasında karşılıyor bizi, yorgun, üzgün ve çaresiz… Oğlu David amansız bir hastalığın pençesine düşmüş. Doktorların tüm çabalarına rağmen, durumu gün geçtikçe kötüye gitmektedir. Onun kurtuluşu bir mucizeye bağlıdır artık. Jane‘nin gördüğü rüyalar, oğlunun kurtuluşu için işaret olsa da Jane, bu rüyaları başta pek ciddiye almaz.

▫️Jane, bir gece çalan telefonun sesiyle uyanır, ve başka bir şehirde yaşayan babasının ölüm haberini alır. Bu haber onun derdine, bir dert daha katarken, oğluna da kurtuluşun kapılarını aralar. Babasının ölümü onu bilmediği gerçeklerle yüzleştirir peki Jane’nin öğrendiği gerçek nedir?

▫️Bir yanda Jane’yle ilgi gerçekleri öğrenirken diğer yanda da, rüyaları aracılığıyla Meryem Ana’nın Romalılardan kaçış öyküsünü tanıklık ediyoruz.

▫️Tarihi gerçekleri baz alarak kurgulanmış bu epik yolculuğu ve Anadolu topraklarının insanlık tarihi açısından ne denli önemli olduğunu vurgulandığı bu eseri kesinlikle okumanızı isterim.

Şahane bilgiler ve soluk soluğa okuyacağınız bir macera sizi bekliyor.

▫️Son olarak şunu belirtmek istiyorum, yazar bu eseri hiçbir ticarî kaygı beklenmeksizin, büyük bir ekibin desteği ve binlerce sayfalık araştırmaları sonucu yazmış. Bunu yazmadaki en önemli neden ise Anadolu topraklarının tarihi ve dini açıdan ne kadar önemli olduğunu ortaya koymak ve turizm açısından daha cazip hâle getirmek.

#maryefeseyolculuk
@serkan.urganci
@herayokuyanlarkulubu

Orjinal Bağlantı: https://www.instagram.com/p/CnH3pB2qVaP/


analikizli.kitap

Jane bir peder tarafından büyütülmüş,18 yaşında New York’ta gidip öğrenim hayatı içinde çeşitli işlerde çalışıp ayakta kalmaya çalışmış genç bir kadındır.
Sonrasında emeğinin karşılığını alıp başarılı bir iş kadını olmuştur.
Bir çocuk sahibi olmak isteyen Jane bazı sebeplerden dolayı Sperm Bankası yolu ile oğlu David’i kucağına alır.
Fakat David lösemi hastasıdır.
Jane oğlunu kurtarmak için her yolu dener, sonunda ise Meryem Ana’nın evine yani Efes’te doğru bir yolculuk başlar.
Gördüğü rüyaların peşinden giden Jane bu arada da ailesi ve geçmişi hakkında bazı gerçekler ile yüzleşir.
Aynı zamanda mistik güçlerini de keşfetmeye başlar.
Bu yolun sonunda ise karşısına Mustafa ve Mengü çıkar.
Diğer tarafta ise Meryem Ana’ın oğlu İsa’nın çarmıha gerilmesi sonrası zorlu mücadelesine tanık oluyoruz.
Jane’in peşine düşen adamlar kim?
David şifa bulabilecek mi?
Jaane’nin rüyalarının gerçek anlamı neydi?
Soruların cevapları ve daha fazlası kitapta sizleri bekliyor.
🏛️🏛️

Tek kelime ile bayıldım.

Kurgu ile gerçeği, gerçek ile din ve tarihi bir arada okuyucuya sunan bu zaman kadar bu konu hakkında okuduğum en etkileyici kitaplardan birisiydi.

Anadolu da kurulan medeniyetler ve eski Türk gelenekleri hakkında bilgilerin olduğu tarih anlatan zengin bir kitap. Aynı zamanda başta Hristiyanlık olmak üzere bir çok din hakkında da değerli bilgilere sahip.
Yer ve olay betimlemelerini, duyguyu aktarma konusundaki çabaya şapka çıkarmamak mümkün değil.
İki ayrı zamanda iki güçlü kadının çocukları için yaptıkları fedakarlıkları içim cız ederek okudum.
Ve tabi ki bu türün olmazsa olmazı Gizem..
Baştan sona kadar gizem öğesini içinde saklayan kitap, yazarın kaliteli üslubu ve derin bilgi birikimi ile birleşince uzun süre aklında kalacak bir okuma gerçekleştirdim.
Kaleminiz daim olsun sevgili @serkan.urganci 🖋️
@herayokuyanlarkulubu 🫶
@sayfa_yetmezligi

Orjinal Bağlantı: https://www.instagram.com/p/Cnegkrqs3V8/


kahveandbookss

⚘️♨️#melekgrblog☀️🌟
SELAAAAM ✨

Gazeteci yazar @serkan.urganci ‘nın kaleme aldığı “Mary Efes’e Yolculuk ” kitabının yorumuyla geldim bugün sizlere.

Jane küçük yaşta anne babasını kaybeden ve bir peder tarafından büyütülen bir kadındır.Yıllarca pederi gerçek babası olarak biliyordur fakat pederin ani ölümüyle evlatlık olduğunu ve kendinin özel güçlere sahip olduğunu ve pederin bu sebeple onu evlatlık olarak aldığını ve yıllarca onu koruduğunu öğrenir.Hayatı altüst olmuştur artık Jane’in. Hasta oğlunu iyileştirmek için tüm bilimsel yolları deneyip sonuca ulaşamamışken seçilmiş kişi olduğunu kabullenip Efes’e gider. Kutsal suyu bulup oğlunu şifaya kavuşturmak için atıldığı bu macerada gördüğü rüyalar sayesinde geçmişe yolculuk yapar. Hristiyanların anneleri olarak kabul ettikleri Hazreti Meryem Ana ile kitabın konusunu bağlayan yazarımız bizlere Meryem Ana’nın Anadolu’yu baştan başa katettiği yolculuğu bizlere epik bir anlatımla sunar.

İki kadının iki bin yıl arayla yaşadığı mucizevi yolculuğu, Anadolu’nun derin tarihsel zenginliğini, bugüne kadar adı neredeyse hiç duyulmamış İsaura ve Homonad kavimlerini, Roma İmparatorluğu’nun dünya tarihini nasıl etkilediğini, Hierapolis’i ve Cehennem Kapısı’nın sırlarını, antik dünyanın göz bebeği Efes’i ve Meryem Ana Evi’ndeki kutsal suyun gizemini görmemizi sağlıyor yazarımız.

Okuduğum en derin fantastiklerden birisiydi. Daha önce bu denli bir kitap okuyup etkilendiğimi hatırlamıyorum.

Ayrıca kitabın devamı da gelecekmiş. Bu yüzden merakla bekliyor olacağım.

#maryefeseyolculuk #okudumbitti #kitapyorumu

Orjinal Bağlantı: https://www.instagram.com/p/Cnop8z4KbEi/


melisvekitaplar

Sizlere bu kez harika kurguya sahip, heyecan dolu, merak uyandıran  bir kitapla geldim. #maryefeseyolculuk konusu ve türü bakımından aşırı ilgi çekici bir okumaydı. Kitabı okurken konu bütünlüğü ve konu akıcılığı en dikkat çeken şeydi. Her sayfayı merakla çevirdim ve bilmediğim birçok şeyi öğrendim.

Bu mucizevi yolculuğa herkesi davet ediyorum ve herkese şiddetle tavsiye ediyorum.


📚📚📚📚📚

Jane küçük yaşta bir komplo sonucu ailesini kaybetmiştir. Onu kurtaran peder  ismini değiştirip farklı bir yaşam sunmuştur Jane’e. Jane pederin öldüğü gün hayatı hakkında tüm gerçekleri öğrenir. İsminin bile sonradan verildiği şokunu yaşar. Bu gerçekler ortaya çıkınca düşmanlar da bıraktıkları işi bitirmek için Jane’in peşine düşer. Jane azize olduğu gerçeğini öğrendiğinde kabullenir ve hasta oğlunu kurtarabilmek için rehber olarak gördüğü rüyaları takip eder ve Efes’e doğru yola çıkar. Bu rüyaların rehberliğinde hem kendi gerçeğini ve hem de geçmişte yaşananları görür. Yazar @serkan.urganci Jane (Mary) ve Meryem Ana arasındaki bağı o kadar güzel işlemiş ki hem bu bağ sayesinde bilemediğimiz şeyleri öğrendik. Hem de Anadolu’da kurulan medeniyetleri, eski dinleri, eski Türk geleneklerini harika bir şekilde okuduk.

📚📚📚📚
 Bu kitabı okurken hem akıcı bir roman okumuş oldum. Hem de Anadolu Kültürünü tanıma fırsatı buldum. Yazar uzun araştırmalar sonucu bu kitabı bize sunmuş. Bence okumaya değer nadir eserlerden biri de bu kitap. Okuyun ve okutturun canlar.

📚📚📚📚📚
@herayokuyanlarkulubu @serkan.urganci @sayfa_yetmezligi
#maryefeseyolculuk

Orjinal Bağlantı: https://www.instagram.com/p/Cnq6asOtpkl/